Home


HOME
HOME
HOME
HOME
HOME
HOME
HOME
HOME
HOME
HOME


Panama City


Moderní Panama City - křižovatka světového obchodu

Moderní Panama

Je jedna z nejstarších kolonií na mořské úžině s kořeny sahajícími tisíce let před Kristem.
Spousta turistů by byla jistě překvapena siluetou mrakodrapů, kterou nabízí Panama City a kterou je možné spatřit z velké dálky z Pacifiku.

Toto kosmopolitní město, kde žije téměř 704 tis. lidí, nabízí nádhernou podívanou na pozůstatky španělských koloniálních staveb, muzea, parky a hotely. Návštěvníci mohou strávit spoustu času při pohledu na obrovské lodě, které projíždějí Panamský průplav.
Střed města je charakteristický nespočetnými obchůdky s módním zbožím z celého světa. Díky nízkým clům jsou ceny neuvěřitelně příznivé.
Nejznámějšími obchodními centry jsou Via Espaňa a Avenida Central, 20 bloků non-stop obchodů.

Město nabízí nejrůznější druhy kuchyní v mnoha pěkných restauracících.
Také ubytování v mezinárodně známých i těch méně známých hotelích je na dobré úrovni.
Město je známé svým bohatým nočním životem (diskotéky, divadla, show atd..).
V Panama City se rovněž konají různé konference a jiné události. V srdci města stojí Konferenční centrum Atlapa, kde se konají setkání, konference atd. s kapacitou téměř 5000 lidí.


Casco Viejo (historické centrum)

Panama City Muzeum Historické centrum dnešního hlavního města, známé jako koloniální Panama, je tichá okouzlující oblast s úzkými uličkami a s balkóny plnými květin. Na jejím okraji leží Francouzský park s francouzským velvyslanectvím jako památka francouzským stavitelům, kteří začali stavět průplav. Při této procházce se můžete pokochat nádherným pohledem na siluetu Panamských mrakodrapů, most Ameriky atd.

Zlatý oltář Část paláce, zvaná Las Bovedas, je nyní používána jako galerie umění a francouzská restaurace.

V Casco Viejo najdeme znamenitá muzea, např. Muzeum průplavu, jež sleduje panamskou historii jako "cestu" spojující Atlantik a Pacifik od časů starých Hispánců až do dnešní doby. Vedle je Muzeum národní historie a stará katedrála s třpytícími se věžičkami vykládanými perlami. V blízkosti je muzeum, věnované umění v náboženství, založené ve starém klášteře Santo Domingo.

Pár bloků od katedrály San Jose je nádherný Zlatý oltář složitě vyřezávaný ze dřeva a zdobený zlatem. Dalším zajímavým místem v Casco Viejo je Prezidentský palác, kde se konají nedělní prohlídky.


Stará Panama

Stará Panama

Asi 2 míle od centra města můžeme navštívit zříceniny prvního hlavního města, známé pod názvy Stará Panama či Panama La Vieja z počátku 16.století.
Není překvapením, že obrovská naleziště zlata lákala piráty do panamských vod.

Stará Panama vyhořela a město bylo následně posunuto na západ, kde bylo založeno v roce 1671 současné hlavní město.
Nejpůsobivější je katedrála s masivní věží a Biskupský dům.
V blízkosti starých památek je trh s řemeslnou výrobou domorodců a restaurace s výhledem na panamský záliv.