Home


HOME
HOME
HOME
HOME
HOME
HOME
HOME
HOME
HOME
HOME


Národní parky


Metropolitan park - chráněný deštný les, který je nejblíže městskému obydlí, kde můžete na výletě spatřit přes 2000 druhů ptáků, savců a plazů, orchidejí. Je zde také Smithsonian institut, jenž provádí vědecký ekologický výzkum.

Soberania Národní park - asi 25 minut od Panama City vzdálený park, jenž chrání vodní systém průplavu. Také zde můžete spatřit vzlétnout velkého jihoamerického orla - harpyje.

Mezinárodní park La Amistad

Chagres Národní park - rozsáhlý park, který je největším z parků chránících vodní systém průplavu a vzdálen pouhých 35 min. od hlavního města. Uvidíte spoustu vodopádů, nádherná panoramata a mnoho druhů tropické flóry a fauny.

Camino de Cruces Národní park - jedna z nejnovějších chráněných oblastí, který slouží jako biologický koridor mezi národními parky Metropolitan a Soberania.

Portobelo Národní Park - jméno pochází od Kolumba, který byl uchvácen jeho krásou. Tento úrodný tropický les je vzdálen jen 2 h. od Panama City. Zde se můžete, kromě procházek, také potápět v Karibském moři.

Altos de Campana Národní les - dohromady s již zmíněnými parky zaujímá rozlohu 160 tis. hektarů tropického lesa. Cesta z Panama City trvá 30 min.

La Amistad Mezinárodní park - je charakterizuje jeden z nejstarších poklidných tropických lesů ve Střední Americe. Je domovem divokým kočkám, savcům, obojživelníkům a Mnoha druhům ptáků. Vstup do parku je z Chiriquí provincie.

Baru Národní park - je nejvýše položený park v zemi, asi 2400 m nad mořem. Ve slunečný jasný den můžete spatřit nádherné panorama na oba oceány a budete-li mít štěstí, můžete spatřit vzácný druh ptáka- Quetzal.

Bastimentos Island Marine Národní park - korálové útesy, bílé písečné pláže, křišťálově čisté vody Karibského oceánu - toto vše jen hodinu cesty od Panama City. Tisíce mořských želv zde kladou svá vajíčka každý rok.

Coiba Island Národní park - druhý největší ostrov v americkém Pacifiku má nejrozsáhlejší a nejčistší korálové útesy v této části světa. Bohatý mořský život- různé druhy velryb a různobarevných ryb.

Cerro Hoya Národní park - situován v nejméně prozkoumané části země. Jsou zde vidět bíloocasé srny. Park je přístupný z cesty z Chitré.

Sariqua Národní park - tato vyprahlá pobřežní oblast je výsledkem neustálých povodní. Je situován ve východní oblasti Azuero Península.

Darién Národní park - prohlášen UNESCEM Světovou rezervací, chrání přes 1,2 mil akrů tropických lesů na východě Panamy. Park je zemí domorodých kmenů- Embera, Wounaan a Kuna. Můžeme zde spatřit nepřeberné množství druhů zvěře a velkého jihoamerického orla- harpyje.

Punta Patino Nature Rezervace - tato chráněná rezervace je jediná, jež je v osobním vlastnictví neziskové organizace ochránců životního prostředí ANCON. Je útočištěm tisíci druhů flóry a fauny; močály a mořský ekosystém.

Barro Colorado ostrov - v oblasti Gatún jezera, známý jako nejprozkoumanější tropický deštný les na světě. Je spravován Smithsonian Institutem, ve kterém je denně odkryt nějaký nový významný vědecký objev. Nejvýznamnější atrakcí jsou opice, různé druhy ptáků, motýlů, mravenců.