Home


HOME
HOME
HOME
HOME
HOME
HOME
HOME
HOME
HOME
HOME


Turistika


    Papou±ek
  • Díky své zeměpisné poloze je Panama, oproti jakékoli jiné zemi ve Střední Americe, bezpečným útočištěm pro nejrozmanitější druhy divoké zvěře.
  • Panama se může pochlubit nádhernými plážemi, jezery, má dvěma přístavy, džunglemi, deštnými lesy, mořskými živočichy.
  • Přes 29% pevniny je chráněno. Je zde 14 národních parků, 12 lesních rezervací a 10 přírodních útočišť pro zvěř.
  • Panama je domovem téměř 1000 domorodých ptáků (žije zde více druhů ptáků než v celé Severní Americe), 220 druhů savců a 354 druhů plazů a obojživelníků.

V blízkosti pobřeží jsou stovky ostrovů a kilometry chráněných korálových útesů.
Působí zde Smithsonian Tropický výzkumný institut, kde vědci z celého světa studují unikátní panamské ekologické dědictví. Díky tomuto přírodnímu daru se Panama stává jedním z nejpřitažlivějších cílů ekoturistiky v Americe a na světě.

Rostlina z Panamy

Turistům se nabízí široký výběr tras - od deštného lesa v Darien národním parku po Metropolitan park, jež jsou v blízkosti hlavního města. Jednou z nejpopulárnějších ekoturistických míst je Barro Colorado, útočiště pro divokou zvěř u Gatunského jezera.
Pro ty, jež zajímá mořský život, jsou nejatraktivnějšími místy pro potápění vody v národním parku Isla Bastimentos s chráněnými korálovými útesy a bažinami.

Na pláži Bocas del Toro uvidíte různé druhy mořských želv při kladení svých vajíček.
Snorkelers mohou prozkoumávat útesy patřící indiánskému kmenu Kuna ze San Blas, potápěči zase pozorovat množství ryb plujících okolo ostrovů v Pacifiku, jako jsou Pearl Island group, Iguana či Coiba.

Výletníci mohou zažít dobrodružství na 3-14 denních pěších túrách, na kanoích v Darienu, na raftingu na řece Chagres či na koni od Cerro La Vieja po karibském pobřeží. Věřte, že kamkoli se v Panamě vydáte, nebudete litovat.